Bugün Türkiye’nin önde gelen tekstil üreticilerinden biri olan Milteks’in hikâyesi 1984 yılına kadar uzanmaktadır.

Firma, 1984 yılında, yerli müşteriler için malzeme ithal eden, spor giysisi üreten ve satan (genellikle eşortman takımı) ‘CESEKA’ adında küçük bir aile işletmesi olarak kuruldu.

Yıllar içinde Milteks öncü grubu faaliyetlerini çeşitlendirdi ve üretim tekniklerinin yanı sıra ürün yeteneklerini ve üretim kapasitelerini arttırmak için yeni metotlar keşfetmeye odaklandı.

Milteks, 1992 yılında LOTTO grubun güçlü bir ortağı oldu ve 1994 yılında PUMA markası için üretim yapmaya başladı.

2002’den beri Milteks, PUMA Takım Sporları Kategorisinin PUMA, NIKE, ERIMA, NEW BALANCE ve INTERSPORT gibi markalarının güvenilir bir servis sağlayıcısı olmuştur.

Bunu yaparken ana hedefimiz, en kaliteli servis ve hizli hizmeti sunarak, müşterilerimizin vizyonlarını desteklemektir.

Milteks, hem Türkiye hem de Gürcistan’da büyüyen yatırımları ile Türk yatırım gruplarının en büyüklerinden biri olan ACEKA Holding’in bir üyesidir.

Türkiye-Karadeniz’de ve Gürcistan’da bulunan işletmelerle tekstil ve kumaş üretiminde küresel bir role sahiptir. Şirket yaklaşık olarak yıllık 15 milyon giysi ihraç etmekte ve 10,200 ton kumaş üretmektedir.

Milteks, 3 bölgede çalışan 2600’ün üzerinde bir işgücüne sahiptir. Operasyonlar 4 Ana Bölüm olarak gerçeklesmektedir: Kumaş, Geliştirme, Sourcing ve Üretim. Ürün geliştirme ve üretim süreçlerinin tamamını iç bünyemizde gerçekleştirmekteyiz. Yükleme süreçleri öncesi kalite güvence, sipariş takibi, marka bilinci ve gizliliğin sağlanmasını takip eden lokal ekiplerimizden destek almaktayız.

MİLTEKS, GÜNÜMÜZ SPOR GİYİM SANAYİ VE İHTİYAÇLARINI KARŞILAYACAK DONANIMA SAHİP YENİLİKÇİ BİR FİRMADIR.