• 1984-1999

  1984 yılında Milteks kuruldu.
  1986 yılından sonra “CESEKA” adı altında eşofman üretimi başlamıştır.
  1990 yılında, Kamachi (Japon Markası) ve Milteks arasında spor eşyaları lisansı anlaşmasına göre “Kamachi Brand” adı altında daha fazla eşofman üretimi başlamıştır.
  1994 yılında PUMA ile bir dağıtım ve lisans anlaşması imzalanmış ve Puma markası için perakende faaliyetleri başlamıştır.
  1994 yılında Lotto, Taylor Bowls, TFG ve Umbro gibi diğer spor markaların lisansları kapsamında üretim başlamıştır.
  1998 yılından sonra üretim, markalar için şort, t-shirt, sweatshirt ve eşofman gibi takım sporu ürünlerine odaklanmıştır.
  1999 yılında, üretimin %95’i ihraç edilmiştir.
 • 2000-2005

  2000 yılından sonra kulüplerin sayısı hızla artmıştır.
  2005 yılında Milteks 20 kulüp üretmiştir.
 • 2007

  Milteks’in ilk Tüzüğü uygulanmıştır. Sosyal Uyum Departmanı kurulmuştur. Yönetim Sistemleri revize edilmiş ve seviyesi arttırılmıştır. Evrensel standartların uygulanması/benimsenmesi/entegrasyonu. Kalite Yönetim Sistemleri iyileştirildi.
  • MILTEKS GROUP

   İŞ AHLAKI VE DAVRANIŞ KURALLARI

   Milteks Group insan haklarına saygı duyar ve destekler. İnsan haklarını düzenleyen kanunlarda yer alan yönergelere kesinlikle uyacağımızı beyan ederiz. Milteks Group’un temel ve evrensel gördüğü haklar arasında;

   Sözleşme ile bağlanmış, borç veya senet karşılığı, zorla ya da gönülsüz işçi çalıştırmamayı,

   Çocuk ve genç işçi çalıştırma usul ve esaslarına uygun hareket etmeyi ve kanunlarda belirtilen asgari çalışma yaşının altında işçi çalıştırmamayı,

   Kurumsal cezalandırma yapmamayı, fiziksel psikolojik taciz ya da zorlamaya izin vermemeyi,

   Çalışanların, yasalarda öngörülen tüm zorunlu ücret ve kazançlarını ödemeyi,

   Çalışma saatlerinin belirlenmesinde yürürlükteki yasa ve yükümlülüklere uymayı,

   Kişileri ırk, renk, dil, din, etnik köken veya cinsiyet ayrımına göre değil, işi yapabilme becerilerini esas alarak istihdam etmeyi ayrıca ücretlendirme ve terfileri de bu doğrultuda gerçekleştirmeyi,

   Çalışanların Sivil Toplum Örgütlerine üye olma hakkı ve yasalara uymak şartıyla diğer sosyal haklarına saygı duymayı

   İş sağlığı ve iş güvenliği ile ilgili yükümlülüklere uymayı, işyeri risklerini belirleyerek gerekli önlemleri almayı ve çalışanların genel sağlığını ön planda tutan bir çalışma anlayışı benimsemeyi,

   Çevre üzerinde etkisi olabilecek faaliyetlerini belirlemeyi, çevresel sürdürülebilirlik ilkelerinin işle ilgili kararların bir parçası haline gelmesi, çevre kirlenmesini önlemeyi, çevre ve sağlık konularında mükemmeli hedeflemeyi, yasaların çevreyle ilgili koyduğu her türlü kurallara uyma,

   Taahhüt ederiz.

   Yukarıda Belirtilen sosyal standartlar hakkında ayrıntılı bilgi arzu ediyorsanız,

   e-posta adresine başvurun veya telefon ile irtibat kurun: 

   İletişim Bilgileri:

   Merkez Ofis : +90 212 8761934  Fax : +90 212 8761933 e-mail: ozturk@milteks.com.tr
 • 2008

  2008 yılında 100 çalışanı ile Ceseka Fabrikası kuruldu; şuanda 210 çalışanı bulunmaktadır

 • 2009-2010

  Yalın Üretim Uygulaması oluşmuştur LAB uygulaması ve İç LAB akreditasyonu yönetilmiştir Fiyat iyileştirmeleri açısından müşterilerden gelen artan talep nedeniyle Milteks, bazı araştırmalar yapmış ve çevre ülkelerden ilk fabrika olan Ajara-1 Gürcistan’da işletmeye başlamıştır. Ajara-1 fabrikası 200 kişi ile üretime başlamıştır ve şuan 1000 çalışanı bulunmaktadır. Gürcistan’da Üretilmiştir (Made in Georgia) etiketi ile üretim başlamıştır. 2010 yılından sonra Milteks toplamda 28 kulüp üretmiştir.
 • 2011

  Milteks, müşterilerine daha iyi hizmet sağlayabilmek ve çalışanlar için daha iyi bir çalışma ortamı sağlamak için kendi binasını taşımıştır.
  Ajara-2, Gürcistan’da kurulmuştur. Fabrika 150 kişi ile üretime başlamış ve şuan 700 kişi çalışmaktadır. Fabrika mevcut bir kapasiteye sahiptir ve bu fabrikada 1000 çalışan bulunması planlanmaktadır.
 • 2014

  2014 yılında, 9 ulusal takım BREZİLYA ’da yapılan 2014 FIFA DÜNYA KUPASI’nda %100 Milteks üretimi olan futbol formalarını giyinmiştir (Uruguay, Kosta Rika, İtalya, Şile, Kamerun, Fildişi Sahilleri, İsviçre, Gana, Cezayir).

 • 2015

  Milteks, müşterilerine daha iyi hizmet sağlamak ve pazarda daha sürdürülebilir ve rekabetçi olmak için kendi kumaş atölyesini ve boyama atölyesini kurmaya karar vermiştir. Pazar şartları göz önünde tutularak Marsan Şirketi satın alınmış ve Ocak 2015’den beri Milteks Grubu Tedarik Zincirine entegre edilmiştir. Örme makineleri Milteks müşterilerinin taleplerine göre tasarlanmış/düzenlenmiştir ve bunların çoğu tamamen yenidir. Örme ve boyama için güncel aylık kapasite 850 tondur. Marsan, Milteks Tedarik Zincirine dâhil edildiği için önemli bir sayıda sürdürülebilir teknoloji ve İnovasyon şuanda fabrika içinde mevcuttur.